Skip to content

Producenci wyposażenia

Dla Serca. Całodobowe badanie EKG

Dla Serca. Całodobowe badanie EKG
moje objaśnienie dlaserca.pl
603049459

Kłopoty z prawidłowym funkcjonowaniem serca zaczynają dotykać coraz większą grupę osób. Co niepokojące, pierwsze niepokojące objawy zauważalne są u młodych osób. Jest kilka przyczyn, które mają pośredni lub bezpośredni wpływ na tę sytuację. Niewłaściwa dieta przekładająca się na nadwagę jest jednym z podstawowych prowodyrów nieprawidłowego funkcjonowania naszego serca. Bardzo negatywny wpływ na serce ma również życie w znacznym stresie oraz brak aktywności. Należy pamiętać o tym, by nie zaniedbywać swej kondycji. Bycie w dobrej kondycji pozwoli na poprawę nie tylko naszego wyglądu, ale także wpłynie pozytywnie na stan ogólnego zdrowia.

Schorzenia układu krwionośnego i serca przybierają różne postać. Jedną z dość często spotykanych jest atrial fibrillation – migotanie przesięków. Z tym problemem jesteśmy w stanie sobie dziś poradzić w sposób bardzo prosty oraz niebywale skuteczny. W przypadku migotania przeprowadzany jest zabieg nazywany ablacją. W trakcie zabiegu lekarz przy wykorzystaniu specjalnej elektrody dochodzi w ten obszar serca, który jest przyczyną arytmii. Elektroda emituje ciepło lub zimno.

Te elementy odpowiedzialne są za zniszczenie tkanki oraz stworzenie niedużej blizny, która cechuje się tym, iż nie przewodzi impulsów. Badanie serca tego typu wykonuje ten kardiolog, który ma do tego specjalistyczny sprzęt. Do leczenia najbardziej powszechny zaburzeń pracy serca zlecane są inne badania, które należy zaliczyć do standardowych zabiegów wykonywanych przez specjalistę. Podstawowymi badaniami, które wykonywane są przez kardiologa są usg serca oraz ekg.

Jeżeli te podstawowe badania nie dadzą odpowiedzi, należy skorzystać z szczegółowego badania jakim jest badanie serca z użyciem Holtera. Badanie to pozwoli na precyzyjne rejestrowanie czynności serca przez 24 godziny. Holter pozwala na rejestrowanie pracy serca i przez to wychwycenie zaburzeń, które nie są odnotowywane przez elektrokardiogram bądź echo. Badanie w żaden sposób nie utrudnia codziennego życia. A nawet, badanie jest zdecydowanie najbardziej wiarygodne w momencie, jeżeli przeprowadzane jest w podczas codziennego dnia pacjenta.

ul. Kamieńskiego 225/1U 51-124 Wrocław
  • Dla Serca. Całodobowe badanie EKG
  • Dla Serca. Całodobowe badanie EKG
  • Dla Serca. Całodobowe badanie EKG
  • Dla Serca. Całodobowe badanie EKG
  • Dla Serca. Całodobowe badanie EKG