Skip to content

Jak wyczyścić naczynia ze stali nierdzewnej domowymi sposobami?

stal-szlachetnaJak wyczyścić naczynia ze stali nierdzewnej domowymi sposobami?

Użycie naturalnych środków czyszczących pozwoli na zaoszczędzenie pieniędzy oraz sprawi, że nie zanieczyścisz środowiska szkodliwymi środkami chemicznymi. Zabrudzone naczynia z nierdzewnej stali mogą zostać wyczyszczone bez użycia kosztownych środków chemicznych. Nierdzewne garnki, patelnie oraz elementy ekspresu do kawy z powodzeniem wyczyścisz niedrogimi, łatwymi do przygotowania naturalnymi środkami. Wszystke potrzebne składniki z powodzeniem odnajdziesz w zwykłym sklepie spożywczym.

Rzeczy, których potrzebujesz:

  • Ocet
  • Olej roślinny
  • Olejki zapachowe
  • Butelka-spryskiwacz

 

  1. 1.       Zmieszaj jedną część oleju roślinnego z jedną częścią wody i dwiema częściami octu. Wstrząśnij przed użyciem.
  2. 2.       Dla lepszego zapachu, dodaj 10-15 kropel olejku cytrynowego, pomarańczowego bądź waniliowego.
  3. 3.       Umyj zabrudzone naczynia ze stali nierdzewnej w gorącej wodzie z dodatkiem płynu do mycia naczyń za pomocą szorstkiej gąbki bądź szmatki o ziarnistej strukturze.
  4. 4.       Oszusz naczynia z nadmiaru wody i spryskaj stal mieszanką przygotowaną wcześniej (z odpowiedniej butelki ze spryskiwaczem). Wypoleruj naczynia przy pomocy suchej, czystej tkaniny.

Porady i ostrzeżenia

  • Przecieraj przedmioty ze stali nierdzewnej zwilżoną szmatką za każdym razem kiedy zmywasz naczynia, jeśli chcesz zachować je w czystości i pragniesz, aby wyglądały jak nowe.
  • Nie używaj materiałów ściernych (takich jak sól bądź soda) do polerowania powierzchni zewnętrznej naczyń ze stali nierdzewnej. Substancje te powodują powstawanie małych zadrapań co prowadzi do nieestetycznych śladów na powierzchni naczynia. Jednakże soda może być używana jako materiał ścierający do wnętrza garnków z nierdzewnej stali oraz jako sposób na radzenie sobie z uciążliwymi plamami.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.