Skip to content

Czym się kierować wybierając zlewozmywak?

Jednym z najważniejszych i najczęściej eksploatowanych elementów wyposażenia kuchni jest zlewozmywak. Dlatego jego wybór jest tak ważny. Zmywarka do naczyń to nie wszystko. Musimy przecież gdzieś umyć warzywa, owoce, odlać wodę itp. No właśnie? Tyle zastosowań, ilu użytkowników i ich potrzeb. Dla osób, które wiele czasu spędzają w kuchni, porządny zlewozmywak będzie nieocenionym wsparciem. Część z nas preferuje popularne zlewozmywaki stalowe. Nie są kosztowne i bardzo łatwo je odczyścić. Nie możemy mówić w tym przypadku, o jakimś wyjątkowym designie, natomiast o funkcjonalności, jak najbardziej.
Zlewozmywaki granitalowe (konglomerat żywicy i mielonego granitu) lub granitowe, dostępne w kilku odcieniach to modele modne w ostatnich latach, o charakterystycznej chropowatej, matowej strukturze, półtorakomorowe lub dwukomorowe z przydatnym ociekaczem. Tego typu zlewozmywaki objęte są 30-letnią gwarancją. Są porządnie wykonane. Znaczący minus tego modelu to dość łatwe odbarwianie się struktury pod wpływem działania produktów barwiących tj. kawa, wino, soki warzywne itd. Narzuca to konieczność regularnej konserwacji, by nie dopuścić do uszkodzenia materiału i utrwalenia się mało estetycznych przebarwień.
Koneserzy designerskich elementów wyposażenia je pokochają! Zlewozmywaki szklane np. Diamond Black wykonane ze szkła hartowanego i stali nierdzewnej, są wyjątkowo eleganckie, wręcz luksusowe, ale nie tylko. Ten tym zlewozmywaka wyróżnia nie tylko cena, ale przede wszystkim wysoka funkcjonalność. Szeroki ociekasz, który można łatwo i bez problemu oczyścić to prawdziwy komfort użytkowania.
Pomysłowym rozwiązaniem, szczegónie przydatnym w małych kuchniach i aneksach kuchennych, ale też w kuchniach wyposażonych w zmywarkę są zlewozmywaki jednokomorowe lub narożne. Nie zabierają wiele miejsca.
W ofercie posiadamy również nowoczesne zlewozmywaki gospodarcze o stylowym satynowym wykończeniu, polecane do nowoczesnych wnętrz.
Jak widać zarówno rozmiar zlewozmywaka, jego kolor, materiał z którego został wykonany zależy od naszych preferencji i czasu poświęconego w kuchni. Odpowiedni model znajdą zarówno ci mało wymagający, jak i osoby, dla których właściwy wybór ma ogromne znaczenie.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.