Skip to content

Kilka słów o suszarkach do ubrań

suszarkab na pranie brabantiaW naszym kraju suszarki do ubrań dopiero zaczynają zdobywać popularność. Są idealnym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy nie posiadają zbyt dużych łazienek, a do tych możemy zaliczyć większość tego typu pomieszczeń w standardowych mieszkaniach. Jednym z największych problemów ze świeżo upranymi ubraniami jest znalezienie odpowiedniej przestrzeni na rozstawienie tradycyjnej suszarki. O ile w lato posiłkujemy się przestrzenią na balkonie to sprawa wygląda zdecydowanie gorzej zimą. W wielu krajach zachodniej Europy są to bardzo popularne urządzenia, które znajdziemy praktycznie w każdym domostwie. O czym zatem warto pamiętać wybierając odpowiednią dla nas suszarkę.

Po pierwsze warto należy zwrócić uwagę na to, że wyróżniamy dwa typy tych urządzeń. Podziału tego dokonujemy ze względu na sposób pracy tych maszyn: ewakuacyjne i kondensacyjne. Pierwsze z nich charakteryzują się tym, że wytworzona w czasie suszenia para wodna odprowadzana jest na zewnątrz urządzenia. Tym samym dla prawidłowego jej funkcjonowania musimy zapewnić odpowiedni kanał wentylacyjny. Pamiętajmy jednak, że nie może o być przewód wentylacyjny do którego odprowadzane są także spaliny np. z urządzeń gazowych. Dlatego też w większości przypadków urządzenia tego typu nie nadają się do mieszkań w blokach, za to bez problemu możemy ich używać w domkach, gdzie najprostszą formą zapewnienia odpływu pary jest jej wyprowadzenie przewodem przez ścianę budynku na zewnątrz. O wiele ciekawszym rozwiązaniem są suszarki kondensacyjne. W ich przypadku powstała w czasie suszenia para trafia do specjalnego zbiornika gdzie po schłodzeniu osadza się i zamienia w wodę. Stosując takie rozwiązanie pamiętać za to musimy o systematycznym opróżnianiu zbiorniczka.

brabantia suszarka do prania

Poza tym musimy również zwrócić uwagę na to jaką powierzchnią w łazience dysponujemy. Sama suszarka zajmuje mniej więcej tyle miejsca co pralka. Możliwe jest jej jednak ustawienie na pralce, dzięki czemu oszczędzimy nieco miejsca. Innym sposobem jest zakup urządzenia, które łączy w sobie funkcje pralki i suszarki.

Choć sprzęt tego typu nie jest jeszcze zbyt popularny, warto wziąć pod uwagę jego zakup przy najbliższej wymianie chociażby pralki. Pamiętajmy o ogromnej wygodzie i ułatwieniu pracy jakie oferują za niezbyt wygórowaną cenę.

Dystrybutor suszark na pranie:
Sklep Koszenasmieci.pl

ul. Aleksandra Ostrowskiego 30
53-238 Wrocław

Tel. 733 996 966

e-mail: sklep @ koszenasmieci.pl

NIP: 6161473965
REGON: 360007888

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.