Skip to content

Skandynawskie dodatki w Twoim domu

Jeśli chcemy w ciekawy sposób odmienić wnętrze swojego mieszkania, ale nie chcemy przeprowadzać całościowego remontu wraz z malowaniem i wymianą mebli, warto jest pomyśleć o zmianie dodatków. Za ich pomocą możemy nadać wnętrzu nowy charakter i tak naprawdę odmienić całkowicie stylizację pomieszczenia. Styl skandynawski pełen jest uroczych elementów zdobniczych, które z powodzeniem możemy wykorzystać w innych wnętrzach.

Mówi się, ze kwintesencją stylu są dodatki, które decydują o charakterze pomieszczenia. Jeśli więc chcemy nadać naszemu mieszkaniu odrobinę skandynawskiego stylu możemy to zrobić za pomocą niewielkich zmian.

Otulamy wnętrze

Styl skandynawski pełen jest uroczych, jasnych tkanin i zbliżonych kolorystycznie tekstyliów. Ciekawym sposobem na małą przemianę wnętrza, jest właśnie wymiana tkanin. Możemy zakupić piękne lniane zasłony, koniecznie w jasnych barwach. Poszewki poduszek dekoracyjnych możemy zamienić na wełniane, również odwołujące się do skandynawskiej bieli. Takie otulenie mieszkania tkaninami dodatkowo wpłynie korzystnie na jego przytulność.

Diabeł tkwi w szczegółach

Dzięki małym dodatkom możemy dokonać dużej zmiany. Wie to każdy, kto choć trochę interesuje się aranżacją wnętrz. Powieszenie na ścianie interesującej grafiki czy niezwykle modnych obecnie elementów typografii będzie pięknie współgrało ze skandynawską modłą wykańczania wnętrz. Możemy także odmienić jakiś stary mebel, krzesło lub stolik i przemalować go na biały lub szary. Będzie to zarówno wspaniała okazja do zabawy wnętrzarskimi trikami, a także na nadanie opatrzonemu już meblowi nowego blasku. Produkty pomocne przy tej pracy można znaleźć na http://www.castorama.pl/katalog-produktow/farby-i-malowanie/farby-do-stolarki-i-drewna.html

Odrobina inwencji i garść ciekawych pomysłów wystarczą, aby nadać naszemu mieszkaniu nowy charakter. Może się okazać, ze drobne szczególny całkowicie odmienią wnętrze i nawet całkowity remont nie będzie już nam potrzebny.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.